Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 16.08.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 15 sierpień 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
16 sierpnia 2020 r.

  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Wczoraj celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu, w sobotę, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w przyszłą środę, 26 sierpnia będziemy świętować uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. W duchu chrześcijańskiej pomocy po każdej Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
  3. 18 sierpnia przypada 44. rocznica śmierci Księdza Romana Kotlarza, którego proces beatyfikacyjny prowadzi nasza Diecezja. W tym dniu, w całej Diecezji, będziemy modlić się o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza męczennika radomskiego czerwca 1976 roku.
  4. Trwa miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. Mija sto lat od Cudu nad Wisłą.
  6. Rodziców zainteresowanych poszukiwaniem przedszkola dla swoich dzieci zachęcamy do zapoznania się z informacją nt. bezpłatnego przedszkola „Niezapominajka” w Radomiu przy ul. Staroopatowskiej 6 B. Szczegółowe informacje o przedszkolu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach w miejscu sprzedaży prasy katolickiej.
Odsłony: 922

Czytania na każdy dzień...