Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 23.08.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 sierpień 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXI Niedziela Zwykła 
23 sierpnia 2020 r.

  1. To już ostatni tydzień wakacyjnego odpoczynku. Nowy rok szkolny rozpocznie się we wtorek, 1 września. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w dniu 1 września, o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.
  2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać.
  3. W środę, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.
  4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o nowych zadaniach i koniecznych zmianach jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce w związku zaleceniami wydanymi przez Watykańską Kongregację ds. Duchowieństwa.
Odsłony: 900

Czytania na każdy dzień...