Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 27.09.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 26 wrzesień 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI  Niedziela Zwykła
27 września 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce. Gestem solidarności wobec migrantów niech będą również nasze dobrowolne ofiary składane dziś do puszek po Mszy św.
  2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa prosząc o pomoc zwłaszcza w trudnych sprawach.
  3. W czwartek rozpocznie się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i NMP. Nabożeństwa różańcowe będę sprawowane codziennie o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe będą włączone w modlitwę różańcową, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Ze spowiedzi św. możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 4 października, na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św. Serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczęszczają na Mszę świętą o godz. 12.00, by w przyszłą niedzielę wybrali inną godzinę, aby umożliwić rodzinom dzieci godne przeżycie tej Uroczystości. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek o godz. 16.30.
  6. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
  7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: O roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi. Rozmowa na ten temat z Jackiem Pulikowskim.
  8. Kochani, pragnę podzielić się wielką radością, że nasz parafianin Marcin Siwiec został przyjęty do grona alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. Jest to nie tylko powód do radości dla nas i dla samego powołanego ale również wyróżnienie dla całej naszej wspólnoty parafialnej i równocześnie zobowiązanie do modlitewnego towarzyszenia naszemu Alumnowi w jego seminaryjnej drodze. Po raz kolejny okazuje się moc modlitwy, którą zanosimy w każdy pierwszy czwartek miesiąca, prosząc o nowe powołania do służy w Kościele. Dziękując Bogu za ten dar chcemy również podziękować Rodzicom Marcina, Państwu Magdalenie i Markowi, że stworzona przez nich rodzina stała się dla Marcina pierwszym seminarium gdzie mógł usłyszeć głos powołania. W duchu wdzięczności i odpowiedzialności, od dziś otoczmy Marcina naszą serdeczną modlitwą
Odsłony: 1598

Czytania na każdy dzień...