Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 4.10.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 03 październik 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII  Niedziela Zwykła
4 października 2020 r.

 1. Od 4 do 11 października br. odbędzie się w naszym mieście Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on dziś w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. dr Piotr Walkiewicz Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji. Po Mszy św. zapraszamy na koncert zespołu „Olga Nawara i Przyjaciele”. Szczegółowy program Tygodnia Kultury znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 2. W środę, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej okazji na nabożeństwo różańcowe w sposób szczególny zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca, by wspólną modlitwą objąć wszystkie intencje tej wspólnoty.
 3. W przyszłą niedzielę po raz 20. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
 4. Pamiętajmy, że przez różaniec możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 5. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. Wypominki jednorazowe wypisujemy czytelnie na kartkach wyłożonych w punkcie sprzedaży prasy, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii lub w zakrystii. Od Uroczystości Wszystkich Świętych nabożeństwo wypominkowe przenosimy z wtorku na niedzielę, by więcej osób mogło uczestniczyć w modlitwie za naszych zmarłych. Modlitwę wypominkową będziemy rozpoczynać 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00. Podtrzymamy tradycję Mszy św. za zmarłych polecanych w wypominkach, która będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.
 6. Za tydzień, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczymy na prace remontowe w budynku parafialnym. Za wszelkie wsparcie już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o św. Franciszku z Asyżu, który mówił o sobie „prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół.
 8. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

 

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 4-11 października 2020 r.

04 października

 • 18.00 – kościół pw. Chrystusa Nauczyciela, ul. Chałubińskiego 15 w Radomiu - Msza Święta na rozpoczęcie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej oraz koncert zespołu „Olga Nawara i Przyjaciele”.

05 października

 • 19.00 – Centrum Wolontariatu Międzynarodowego, ul. K. Kelles-Krauza 19 w Radomiu – „Mistyczki. Historie kobiet wybranych” - spotkanie autorskie z Ewą Czaczkowską.

06 października

 • 17.00 – Kino Helios, ul. Poniatowskiego w Radomiu - film „Wojtyła. Śledztwo”, reż. Jose M. Zavala.

07 października

 • 19.00 – Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22 w Radomiu - koncert zespołu „Lustro”. Dawne piosenki wojskowe we współczesnej aranżacji.

08 października

 • 18.00 – Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, ul. Malczewskiego 16 w Radomiu – wernisaż wystawy i wieczór wspomnień o Jerzym Kutkowskim.

09 października

 • 18.30 – Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22 w Radomiu – wernisaż wystawy „Moc w słabości się doskonali”. Wspomnienie o misjonarzu ks. Marcelim Prawicy.

10 października

 • 19.00 - Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22 w Radomiu – spektakl teatralny o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim „Życie jest większe od legend”, Teatr A z Gliwic.

11 października

 • 18.00 - Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny - Msza Święta z okazji Dnia Papieskiego i koncert Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

 

Odsłony: 1233

Czytania na każdy dzień...