Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 11.10.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 10 październik 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła
11 października 2020 r.

  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców otoczmy naszymi modlitwami.
  3. Każdego roku w dniu 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Pragnąc nieść duchowe wsparcie Rodzicom przeżywającym utratę dziecka, w ich intencji będzie sprawowana Msza św. w czwartek o godz. 17.30 w kościele Świętej Rodziny w Radomiu.
  4. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Misje katolickie.
  5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30.
  6. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione i prosimy dla nich o dar nieba. Nabożeństwo wypominkowe, które od 1 listopada zostanie przeniesione z wtorku na niedzielę, będziemy rozpoczynać 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace remontowe w budynku parafialnym.
  8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: film na DVD „Ziemia Maryi” - piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza.
  9. Pragniemy podzielić się ważną i radosną wiadomością, że nasz Parafianin, Kacper Piotrowski-Stajniak, aktualnie alumn VI roku WSD w Radomiu, 28 listopada b.r. przyjmie święcenia diakonatu. Jest to ostatni krok na drodze formacji seminaryjnej przed przyjęciem święceń kapłańskich. W tym ważnym momencie Jego życiowej drogi ku kapłaństwu otoczmy naszego alumna ufną modlitwą polecając Go opiece Maryi Matki Kapłanów.
Odsłony: 1130

Czytania na każdy dzień...