Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 18.10.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 17 październik 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła
18 października 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W czwartek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
  3. Również w czwartek, w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Modlimy się o rozwój Żywego Różańca i o beatyfikację naszej założycielki Sł. B. Pauliny Jaricot. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo różańcowe wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.
  4. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
  5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie i błagamy dla nich o dar nieba. Pamiętajmy zatem o tych, którzy czekają na naszą pomoc.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: „pandemia odsiała przede wszystkim tych ludzi, którzy przychodzili do kościoła kulturowo, zwyczajowo, z rozpędu”. O budowaniu wspólnoty parafialnej, jej zadaniach ewangelizacyjnych oraz najważniejszym wyzwaniu duszpasterskim mówi ks. Wiesław Kamiński.
  7. Każdy kto chciałby poprzeć inicjatywę ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender” może złożyć swój podpis przy wyjściu z kościoła.

 

W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz zaleceniami zawartymi w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 16 października 2020 roku – Ksiądz Biskup

udzielił dyspensy
od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej 

  1. osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym,
  2. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura itp.),
  3. osobom, przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

 + Henryk Tomasik
Biskup Radomski

 

Odsłony: 1208

Czytania na każdy dzień...