Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 29.11.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 29 listopad 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu
29 listopada 2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do goto wości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w dni powszednie o godz. 7.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  4. W najbliższą sobotę, 5 grudnia, o godz. 15.00 będzie sprawowana specjalna Msza św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., dla ich rodziców, rodziców chrzestnych. W czasie Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
  5. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce organizowana będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  7. Dzielimy się radosną wiadomością, że nasz Parafianin Kacper Piotrowski-Stajniak, razem z 5 klerykami VI roku WSD w Radomiu, w ostatnią sobotę przyjął święcenia diakonatu. Jest to ostatni krok na drodze formacji seminaryjnej przed przyjęciem święceń kapłańskich. W tym ważnym momencie Jego życiowej drogi ku kapłaństwu otoczmy naszego alumna ufną modlitwą polecając Go opiece Maryi Matki Kapłanów.
  8. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Już od dzisiaj przy bocznym wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Żywego Różańca za pomoc w rozprowadzaniu opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.
  9. Polecamy prasę katolicką i kalendarze na 2021 rok. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: początek cyklu adwentowego "Objawiło się życie", a także rozmowa z ojcem Jackiem Salijem o sytuacji Kościoła w Polsce.
Odsłony: 1110

Czytania na każdy dzień...