Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 6.12.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 05 grudzień 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu
6 grudnia 2020 r.

  1. II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego na przełomie III i IV w., który zasłynął szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.
  2. Udział w Roratach ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 7.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całe rodziny.
  3. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.
  4. W przyszłą niedzielę (13 grudnia) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. płk dr Leonard Sadowski. Ze względu na pandemię nauki rekolekcyjne będą głoszone tylko w niedzielę na każdej Mszy św. Z sakramentu pokuty będziemy mogli skorzystać codziennie przez cały adwent pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  5. Już dziś, osobistą i rodzinną modlitwą, rozpocznijmy nasze przygotowania do rekolekcyjnej spowiedzi, bo tylko dzięki niej prawdziwie po chrześcijańsku przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia.
  6. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  7. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: II część cyklu adwentowego "Objawiło się życie".
  8. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki. Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze rozprowadzanie opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.
  9. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.
Odsłony: 1316

Czytania na każdy dzień...