Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 13.12.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 12 grudzień 2020 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Adwentu
13 grudnia 2020 r.

  1. Dzisiejszą III niedzielę adwentu przeżyjmy jako duchowe przygotowanie do spotkania z przychodzącym Zbawicielem w Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy ks. płk. dr. Leonardowi Sadowskiemu za słowo Boże do nas kierowane, które ma moc przemienić nasze serca i sumienia.
    Pamiętajmy, że owocem dobrze przeżytych rekolekcji jest pojednanie się z Bogiem i bliźnimi i życie w łasce uświęcającej. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dodatkowo będziemy spowiadać w najbliższą sobotę (19 grudnia) w godzinach: od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Otwórzmy się na łaskę Bożego Miłosierdzia, bo dzięki niej Chrystus naprawdę może narodzić się w naszym sercu, a przez to święta nie ograniczą się tylko do rozrywki i stołu.
  2. Wspominamy dziś kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Módlmy się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  3. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  4. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki. Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze rozprowadzanie opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.
  5. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: III część cyklu adwentowego "Objawiło się życie"; a także: sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadalupe wobec których nauka jest bezradna.

 

Odsłony: 1394

Czytania na każdy dzień...