Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 7.02.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 06 luty 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Zwykła
7 lutego 2021 r.

  1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. W naszym parafialnym kościele uczymy się, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

  2. W czwartek, 11 lutego, przypada święto Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta w int. chorych, starszych i samotnych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób Lourdzki. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

  3. W sobotę, 13 lutego, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się o godz. 16.00.

  4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę chcemy przeznaczyć na prace związane z zewnętrznym ujednoliceniem ołtarza i ambonki oraz wykonanie w tym samym stylu chrzcielnicy. Za każdą ofiarę na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
    Wodę święconą możemy pobierać z nowego pojemnika stojącego w bocznej nawie kościoła obok chrzcielnicy.

  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii, a eutanazją?

  6. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Odsłony: 518

Czytania na każdy dzień...