Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 14.02.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 13 luty 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła
14 lutego 2021 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  3. Przypominamy, że w środę popielcową jest post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że osoby w tym przedziale wiekowym mogą spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
  4. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 16.30 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci a dla dorosłych o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17.30.
  5. W tym roku, z racji pandemii, nie będzie oddzielnych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży. Spotkania dla tych grup wiekowych odbędą się w ramach rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w piątek, 19 marca, przed piątą niedzielą Wielkiego Postu.
  6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę oraz przelane na konto parafialne, które przeznaczymy na jednolity wygląd ołtarza i ambonki oraz wykonanie nowej chrzcielnicy.
  7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: znajdziemy odpowiedź na pytanie: Jak dobrze zacząć Wielki Post?

 

 

Odsłony: 770

Czytania na każdy dzień...