Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 16.05.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 15 maj 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie
16 maja 2021 r.

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. W poniedziałek, 17 maja, swoje imieniny będzie obchodził ks. Sławomir Molendowski. Msza św. w int. Solenizanta będzie sprawowana o godz. 7.00.
  3. Tydzień temu grupa 45 dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.
    Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: 15 maja w Rzymie beatyfikowany zostanie Franciszek Maria od Krzyża Jordan – założyciel salwatorianów. Dlaczego ten żyjący ponad 150 lat temu kapłan jest dobrym patronem na dzisiejsze czasy? W numerze także rozmowa z rodzicami Livii Marii, uzdrowionej w łonie matki za jego wstawiennictwem.
Odsłony: 207

Czytania na każdy dzień...