Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 23.05.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 maj 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego
23 maja 2021 r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy w liturgii czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  3. W środę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: O najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele oraz czym charakteryzuje się i czego potrzebuje męska wiara?
  6. Komunikat Ks. Bp. Marka Solarczyka. Umiłowani Diecezjanie. W sobotę, 29 maja br., o godzinie 10.00, w Radomskiej Katedrze udzielę święceń prezbiteratu 5 diakonom naszego Seminarium Duchownego oraz diakonowi z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu. Dziękujemy Panu Bogu za tych 6 nowych kapłanów. Dziękuję Rodzinom, w których wzrastały te powołania, wspólnotom parafialnym, z których wychodzą nowi księża oraz Wychowawcom i Profesorom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu za kształtowanie serc i umysłów naszych alumnów. Bardzo proszę Was Siostry i Bracia o modlitwę w intencji neoprezbiterów oraz o dar nowych powołań do służby Bożej.
    Wśród tych 6. kandydatów do kapłaństwa jest ks. diakon Kacper Piotrowski-Stajniak pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej. Jest to dla nas wielka radość i wyróżnienie. Ks. diakon prosi o modlitwę - zwłaszcza na czas rozpoczynających się dziś rekolekcji przed przyjęciem święceń - i zaprasza na Mszę św. Prymicyjną, którą będzie sprawował w przyszłą niedzielę, 30 maja, o godz. 12.00 w naszym kościele.
    Przez pośrednictwo św. Michała Archanioła zawierzmy diakona Kacpra Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

Odsłony: 799

Czytania na każdy dzień...