Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 30.05.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 29 maj 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
Trójcy Świętej
30 maja 2021 r.

  1. Dzisiaj o godz. 12.00, nasz parafianin, ks. Kacper Piotrowski-Stajniak będzie sprawował Mszę św. Prymicyjną. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowego kapłana i polecamy go opiece Matki Kapłanów na wszystkie lata jego kapłańskiej posługi.
  2. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji by prosić o Jego błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Bądźmy w tym dniu w stanie łaski uświęcającej, by móc przyjąć Komunię Św. i w ten sposób uczcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.
  3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.30. W związku z trwającymi nadal obostrzeniami tegoroczna procesja będzie miała podobny przebieg jak w roku ubiegłym. Pierwsza stacja procesyjna odbędzie się kościele, następnie przejdziemy pod drugi ołtarz, który będzie ustawiony na schodach przed głównym wejściem kościoła. Trzecią stację przeżyjemy przy ołtarzu na schodach po procesyjnym przejściu wokół kościoła. Czwarta stacja odbędzie się w kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy również, by w procesji zaznaczyły swoją obecność wszystkie grupy parafialne.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.
  5. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
  6. Od najbliższego wtorku, wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy św. wieczorowej.
  7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.
  8. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Odsłony: 1183

Czytania na każdy dzień...