Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 06.06.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 06 czerwiec 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
X Niedziela Zwykła
6 maja 2021 r.

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich oraz dziękujemy za Boże miłosierdzie.
  2. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Na jej zakończenie zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych.
  3. Dokładnie sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi polscy dokonali aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w najbliższy piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w każdej polskiej parafii dokona się ponowienie tego aktu. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, jakimi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
  4. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  5. Nasza parafialna świątynia nabiera blasku dzięki ofiarności wielu naszych Parafian. Dziś mówimy im serdeczne Bóg zapłać. Prace nad ujednoliceniem ołtarza i ambonki zostały ukończone. Na ambonce umieszczono aplikację Chrystusa Nauczyciela nawiązującą do tytuły naszego kościoła, a na ołtarzu symbol Baranka, który wskazuje na mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Dodatkowo w ołtarzu (od strony tabernakulum) zostały umieszczone relikwie dwóch polskich męczenników: św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nawiązujemy w ten sposób do starej tradycji, sięgającej IV wieku, umieszczania pod mensą ołtarzową relikwii męczenników. Dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami przyczynili się do wykonania tych prac. Dziękuję ks. pułk. Leonardowi Sadowskiemu za przekazanie relikwii św. Andrzeja Boboli. W najbliższym czasie zostanie wykonana nowa chrzcielnica oraz nowe oświetlenie prezbiterium. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na realizację zaplanowanych prac.
  6. Czytajmy prasę katolicką. W dodatku radomskim Gościa Niedzielnego m.in.: sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji, wśród których jest nasz Parafianin ks. Kacper Piotrowski-Stajniak.
Odsłony: 912

Czytania na każdy dzień...