Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 20.06.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 20 czerwiec 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła
20 czerwca 2021 r.

  1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie ks. Tadeusza Kraskę misjonarza z Kamerunu. Dziękujemy ks. Tadeuszowi za Słowo Boże i świadectwo niełatwej pracy na misjach. Przed wyjściem z kościoła można, dobrowolną ofiarą, wesprzeć działania naszego misjonarza i wspólnotę, w której posługuje.
  2. Z okazji przypadającego w środę Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy wszystkich ojców opiece św. Józefa.
  3. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
  4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 25 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
    Już dziś wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Niech Chrystus Nauczyciel wynagrodzi poświęcenie i zaangażowanie w dziele wychowywania młodego pokolenia Polaków.
    Uczestnicy szkolnej Eucharystii będą mogli tego dnia wesprzeć leczenie chorej koleżanki Zuzanny Zawadzkiej, uczennicy IV LO im. Chałubińskiego, kupując drobne pamiątki na stoisku charytatywnym ustawionym przed kościołem.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: polecamy dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami.
  6. DEKRET: W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 20 czerwca 2021 roku cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzieloną w dniu 15 stycznia br.

+ Marek Solarczyk
Biskup Radomski

 

 

Odsłony: 817

Czytania na każdy dzień...