Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 08.08.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 07 sierpień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021 r.

1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je do kościoła. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. 

3. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, dzięki którym realizujemy inwestycje służące całej parafii. Dzisiejsze ofiary przeznaczymy na wykonanie nowej chrzcielnicy.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym.: W 800. rocznicę śmierci świętego Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego oraz o tym, jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego.

 

 

 

 

Odsłony: 554

Czytania na każdy dzień...