Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 15.08.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: wtorek, 17 sierpień 2021 Drukuj E-mail

 

Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowzięcie NMP
15 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

3. 18 sierpnia przypada 45. rocznica śmierci Księdza Romana Kotlarza, którego proces beatyfikacyjny prowadzi nasza Diecezja. W tym dniu, w całej Diecezji, będziemy modlić się o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza męczennika radomskiego czerwca 1976 roku.

4. Trwa miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: przeczytamy między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po  wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie.

Odsłony: 816

Czytania na każdy dzień...