Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 22.08.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 21 sierpień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXI Niedziela Zwykła
22 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy XXI niedzielę w ciągu roku, przedostatnią niedzielę wakacyjną. Dzieci i młodzież zachęcamy w tym tygodniu do  korzystania ze spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

2. Jutro przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

3. W czwartek, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 846

Czytania na każdy dzień...