Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 5.12.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 04 grudzień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021 r.

1. II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej pomocy, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech jutro szczególnie pamiętają o Roratach.

3. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia kończy się, ustanowiony przez papieża Franciszka, Rok Świętego Józefa. Po Mszach św. ponowimy Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

4. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza wszystkich pedagogów na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 12 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Początek spotkania o godz. 10.00.

5. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na instalację dwóch monitorów do wyświetlania tekstów pieśni w czasie liturgii.

6. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: adwentowa szkoła modlitwy oraz druga już rekolekcyjna medytacja – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.

7. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Od dziś przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki. Paniom z Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać za rozprowadzanie opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

8. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

9. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

Odsłony: 304

Czytania na każdy dzień...