Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.12.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 grudzień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

12 grudnia 2021 r.

1. W najbliższy piątek (17 grudnia) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. Dariusz Stańczyk misjonarz z Tobolska. W piątek i sobotę Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 (Roraty), 10.00 i 18.00. W sobotę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych naszej parafii, którzy będą mogli – dzięki pomocy najbliższych – przybyć na naukę rekolekcyjną i skorzystać z sakramentu pokuty. Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie w piątek o godz. 17.00.

Spowiedź adwentowa będzie w sobotę (18 grudnia) w godzinach: od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00. Już dziś, osobistą i rodzinną modlitwą, rozpocznijmy nasze przygotowania do rekolekcyjnej spowiedzi, bo tylko dzięki niej prawdziwie po chrześcijańsku przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia.

Szczegółowy program naszych adwentowych ćwiczeń wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

2. Jutro przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Módlmy się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

3. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które pomagają zgłębiać Słowo Boże niedzielnej Eucharystii. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, po Mszy św. wieczorowej w sali obok kancelarii.

4. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

5. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Również dzisiaj przy bocznym wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki. Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze rozprowadzanie opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

6. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, na co na pewno nie należy czekać w Adwencie. Polecamy też kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o Modlitwie Jezusowej.

7. Wdzięcznym sercem obejmujemy wszystkich ofiarodawców, którzy złożyli ofiary indywidualnie i na dzisiejszą tacę. Ofiary te przeznaczymy na instalację dwóch monitorów z programem komputerowym do wyświetlania tekstów pieśni w czasie liturgii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

Odsłony: 273

Czytania na każdy dzień...