Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 19.12.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 18 grudzień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021 r.

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu, która równocześnie kończy nasze adwentowe rekolekcje. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać ks. Dariuszowi Stańczykowi, misjonarzowi z Tobolska za duchowe przygotowanie nas na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękując, pragnę złożyć dzisiejszemu Solenizantowi – ks. Dariuszowi życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki kapłanów w dalszej kapłańskiej posłudze.

2. Ostatnie Roraty w piątek o godz. 7.00. W związku z Wigilią w piątek nie będzie Mszy św. popołudniowej.

3. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszamy na Wieczór Kolęd w wykonaniu Zespołu SIGNUM.

5. W uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt, w którym przypada święto Świętej Rodziny Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

6. W bocznej nawie kościoła są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pobłogosławione opłatki oraz płyty z kolędami naszego Zespołu SIGNUM. Przy wyjściu z kościoła Rycerze Kolumba przygotowali dla nas sianko na wigilijny stół, a harcerze rozprowadzają ręcznie robione i dekorowane pierniki.

7. Za tydzień świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” będzie obejmował dwie niedziele – 26 grudnia i 2 stycznia 2022 r. Do tego numeru zostanie dołączona płyta Biblii Audio zawierająca Ewangelię według czterech ewangelistów. Cena świątecznego numeru „Gościa” z płytą wynosi 10 zł.

8. W tym roku, ze względu na trwająca nadal pandemię, Święta Bożego Narodzenia przeżyjemy w dużej mierze inaczej niż w latach poprzednich. Wprowadzone ograniczenia nie pozwolą nam również odwiedzić naszych Parafian w ich domach w ramach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. W tej sytuacji, podobnie jak w roku ubiegłym, będziemy zapraszać mieszkańców konkretnych ulic do naszej parafialnej świątyni, by w czasie wieczornej Mszy św. i nabożeństwa przy żłóbku prosić o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej parafii. Program naszych spotkań podamy w przyszłą niedzielę.

Odsłony: 305

Czytania na każdy dzień...