Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 25.12.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 24 grudzień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Narodzenie

25 grudnia 2021 r.

1. „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Zechciejmy w tych dniach docierać do źródła radości Bożego przyjścia, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

3. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

4. Jutro, w niedzielę 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca tradycyjnie z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. „Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!” W błogosławiony czas Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia. Wraz z całą kapłańską wspólnotą Drogim Parafianom i wszystkim Gościom życzymy Bożej radości, miłości i pokoju płynących od Bożej Dzieciny.

Niech Nowonarodzony Boży Syn przymnaża wiary i dodaje sił do jej wyznawania w naszych rodzinach i wobec ludzi, z którymi spotykać się będziemy w czasie tych radosnych dni. Ten, który jest Miłością bez końca, niech błogosławi każdy dzień rozpoczynającego się niebawem nowego 2022 roku. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Odsłony: 349

Czytania na każdy dzień...