Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 1.01.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 31 grudzień 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki

1 stycznia 2022 r.

1. Dziś w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że dzisiaj obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie.

3. Dziś także przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwą wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość.

4. W niedzielę, 2 stycznia, o godz. 7.00 Msza św. Rodziny różańcowej, a o 17.30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.

5. Jak już informowaliśmy, w tym roku z powodu pandemii nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. W tej sytuacji zapraszamy naszych Parafian do świątyni, by tu wspólnie prosić o Boże bł. dla wszystkich wiernych naszej parafii.

Spotkania mają następujący przebieg: o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic, adoracja przy żłóbku, indywidualne błogosławieństwo oraz wręczenie kolędowej pamiątki z modlitwą błogosławieństwa domu.

W najbliższym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic: W poniedziałek, 3 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 3, 5, 7. We wtorek, 4 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 8, 9 i 10. W środę, 5 stycznia mieszkańców ul. Młodzianowskiej i Mariackiej. W piątek, 7 stycznia mieszkańców ul. Kościuszki, Planty i Sedlaka. W sobotę, 8 stycznia mieszkańców ul. Chałubińskiego.

Program naszych spotkań jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.

Ofiary, które złożymy w czasie naszych kolędowych spotkań w świątyni zostaną przeznaczone na uregulowanie należności za wykonanie instalacji dwóch monitorów z programem komputerowym do wyświetlania tekstów pieśni w czasie liturgii.

6. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

Odsłony: 265

Czytania na każdy dzień...