Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 2.01.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 02 styczeń 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

2 stycznia 2022 r.

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

3. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

5. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

6. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. W czasie nabożeństwa o 17.30 będziemy modlić się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

7. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Do chorych udamy się od godz. 8.00.

8. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tacę z tego dnia przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

9. W tym roku w miejsce tradycyjnej wizyty duszpasterskiej spotykamy się w kościele, by tu na Mszy św. o godz.18.00 i adoracji przy żłóbku wspólnie prosić o Boże bł. dla wszystkich wiernych naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

W poniedziałek, 3 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 3, 5, 7.

We wtorek, 4 stycznia mieszkańców ul. Jastrzębiej 8, 9 i 10.

W środę, 5 stycznia mieszkańców ul. Młodzianowskiej i Mariackiej.

W piątek, 7 stycznia mieszkańców ul. Kościuszki, Planty i Sedlaka.

W sobotę, 8 stycznia mieszkańców ul. Chałubińskiego.

Ofiary, które złożymy w czasie naszych kolędowych spotkań w świątyni zostaną przeznaczone na uregulowanie należności za wykonanie instalacji dwóch monitorów z programem komputerowym do wyświetlania tekstów pieśni w czasie liturgii.

Odsłony: 275

Czytania na każdy dzień...