Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 9.01.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 08 styczeń 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które pomagają zgłębiać Słowo Boże niedzielnej Eucharystii. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, po Mszy św. wieczorowej w sali obok kancelarii.

3. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela.

4. Wczoraj zakończyliśmy kolędowe spotkania w kościele, które z uwagi na pandemię, zastąpiły tradycyjną wizytę duszpasterską w domach naszych Parafian. Ufamy, że wspólna modlitwa i przyjęte Boże błogosławieństwo umocni więzi małżeńskie i rodzinne oraz pomoże w budowaniu wspólnoty wiary w naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przy tej okazji składali dobrowolne ofiary, a które w tym roku chcemy przeznaczyć na uregulowanie należności za wykonanie instalacji do wyświetlania tekstów pieśni w czasie liturgii.

Serdecznie dziękuję również za dzisiejsze ofiary i te przelane na konto parafialne na cele naszej wspólnoty i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Wszystkim naszym Parafianom życzymy by Boża łaska oraz opieka Matki Najświętszej towarzyszyły Wam w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

Odsłony: 487

Czytania na każdy dzień...