Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 27.02.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 27 luty 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła

27 lutego 2022 r

 

1. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych. 

2. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

 

3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. 

 

4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.30, dla dorosłych - w związku z I piątkiem miesiąca - o godz. 17.00. w pozostałe piątki W.P. o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

 

5. W najbliższy czwartek, 3 marca, dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczną rekolekcje wielkopostne, które potrwają do piątku 4 marca. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Gorąco prosimy rodziców by zatroszczyli się o udział swoich pociech w tegorocznych rekolekcjach. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Wójcik wraz z gronem Katechetów.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.

 

7. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. 

 

8. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed Nabożeństwem Gorzkich Żali).

 

9. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu. Tematem wiodącym są rodzaje wielkopostnych umartwień oraz ich sens. Zachęcamy do lektury i skorzystania z naszych podpowiedzi.

 

10. Apel Przewodniczącego KEP. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa. 

Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy. 

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji. 

Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby dziś i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. 

Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej duchowej bliskości i modlitwie.

Abp Stanisław Gądecki

Przewodniczący KEP

 

W duchu solidarności z narodem ukraińskim, od jutra do soboty włącznie, po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się na różańcu przed Najświętszym Sakramentem prosząc o pokój dla Ukrainy. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Odsłony: 203

Czytania na każdy dzień...