Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: Środa Popielcowa 2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: wtorek, 01 marzec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Środa Popielcowa

2 marca 2022 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Bądźmy w tym okresie bliżej Pana Boga w modlitwie, rezygnujmy z tego, co do życia nie jest konieczne, dzielmy się dobrem z bliźnimi. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. Zbliżeniu się do Pana Boga mają służyć rozpoczynające się dziś kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Kiedy tak wielu zatraciło poczucie grzechu i tym samym potrzebę pokuty, chcemy błagać Pana Boga o wrażliwe sumienia i łaskę żalu za grzechy.

3. Przypominamy wiernym, że pokutny charakter dzisiejszego dnia wyraża się w obrzędzie posypania głów popiołem. Jednocześnie wszystkich wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia obowiązuje także post ścisły, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

4. Pierwsza w tym roku droga krzyżowa dla dzieci odbędzie się w piątek o g. 16.30, dla dorosłych o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.30.

5. Przypominamy, że za udział w powyższych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

6. Trwa 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość i dajmy świadectwo naszego trzeźwego życia.

7. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

8. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej modlimy się na różańcu prosząc o pokój na Ukrainie.

 

Odsłony: 222

Czytania na każdy dzień...