Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 6.03.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 05 marzec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

I Ndz. Wlk. Postu

6 marca 2022 r.

1. W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech ten okres będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

3. Przypominamy, że za udział w powyższych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

4. Jeśli w naszej parafii są rodziny, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy, proszę o zgłoszenie się w celu otrzymania informacji o możliwości skorzystania z różnych form pomocy przygotowanej dla uchodźców.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

6. 14 marca, przypada 18 rocznica śmierci ks. Macieja Pachnika, pierwszego proboszcza naszej parafii. Msza św. za duszę śp. ks. Macieja będzie sprawowana w niedzielę 13 marca o godz. 9.00 i w poniedziałek 14 marca o godz. 7.00.

7. Czytajmy prasę katolicką. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. Znajdziemy w nim analizy i komentarze oraz artykuły opisujące sytuację mieszkańców atakowanych miast ukraińskich, historie uchodźców oraz artykuły o udzielanej im w naszym kraju pomocy. Polecamy także cykl wielkopostny pod hasłem: „Droga do wolności”, a przewodnikiem w tej podróży jest słowo Boże.

8. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu włączyli się w modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie.

Odsłony: 250

Czytania na każdy dzień...