Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 20.03.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 19 marzec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

20. 03. 2022

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.

3. 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada 30. Rocznica powstania Diecezji Radomskiej. Ksiądz Biskup Ordynariusz Marek Solarczyk zaprasza na rocznicową Eucharystię, która będzie sprawowana w piątek, 25 marca, w Radomskiej Katedrze o godz. 12.00.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

5. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z papieżem o godz. 17.00 odmówimy Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

6. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza wszystkich pedagogów na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 27 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Początek spotkania o godz. 10.00.

7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątek 1 kwietnia i będą trwać do niedzieli 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. Przemysław Wójcik kapelan Szpitala Radomskiego i Diecezjalny Moderator Oazy Rodzin. Otoczmy go modlitwą i już dziś zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

8. W tym roku przypada 135. rocznica urodzin świętego ojca Pio oraz 20. rocznica jego kanonizacji przez Jana Pawła II. Z tej okazji został przygotowany specjalny numer „Gościa Extra”, w którym przeczytamy m. in. opowieść o rodzinie ojca Pio a także o stygmatach, które zakonnik nosił przez 50 lat. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie.

Odsłony: 423

Czytania na każdy dzień...