Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 27.03.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 25 marzec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022 r.

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w najbliższy piątek 1 kwietnia i będą trwać do niedzieli 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. Przemysław Wójcik kapelan Szpitala Radomskiego i Diecezjalny Moderator Oazy Rodzin. Program rekolekcji, który umieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii przedstawia się następująco: Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę będą głoszone na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00.

W sobotę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy w sposób szczególny wszystkich chorych i starszych.

Droga Krzyżowa wspólna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o 16.30.

Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie w sobotę o godz. 16.00.

W niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Na pozostałych Mszach św. - nauki ogólne, a na Gorzkich Żalach kazanie pasyjne. Rekolekcje to szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji.

Dobrze przygotujmy się do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w sobotę od godz. 8.30 do 10.00 i od 16.30 do 18.00. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwo pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

3. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed Nabożeństwem Gorzkich Żali).

4. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty dziś lub w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dziś polecamy dwa pisma: Gościa Niedzielnego a w nim artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości, oraz Gościa Extra – specjalne wydanie w całości poświęcone św. Ojcu Pio.

Odsłony: 292

Czytania na każdy dzień...