Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 03.04.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 02 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

3 kwietnia 2022

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce zwłaszcza podczas nabożeństw pasyjnych Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.

2. Dziś o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 i Msza św. wotywna o Chrystusie Kapłanie.

4. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy Św. będzie obrzęd błogosławieństwa palm.

5. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczymy na dalsze prace związane z dostosowaniem budynku kościoła do obecnie obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. W najbliższym czasie zostaną wykonane następujące prace: przeniesienie licznika elektrycznego na zewnątrz budynku, instalacja głównego wyłącznika ppoż. oraz wykonanie awaryjnego oświetlenia kościoła.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.

8. Dzisiejszą niedzielą kończymy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Serdeczne podziękowania składamy naszemu Rekolekcjoniście ks. Przemysławowi Wójcikowi, za świadectwo wiary, mądrość Słowa Bożego, modlitwę i pogodną atmosferę.

Dziękując życzymy ks. Przemysławowi wiele radości i Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej na rzecz ludzi chorych oraz rodzin skupionych w Ruchu Światło - Życie.

 

Odsłony: 581

Czytania na każdy dzień...