Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 10.04.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 09 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. O godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

2. W Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Niech te święte dni będą dniami szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia przez osobistą modlitwę i czynny udział w liturgii.

3. Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Niech przez cały dzień towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą zbawienia. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Tego dnia nie celebruje się Mszy św., sprawuje się tylko Liturgię Adoracji Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii zachęcamy do adoracji Chrystusa przy Grobie, która będzie trwała do godz. 22.00.

Przypominamy, że w Wielki Piątek jest post ścisły, co oznacza, że wszystkich wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia obowiązuje także post ścisły, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów będzie trwało od godz. 8.00 do 12.00.

5. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.30. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po liturgii nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim.

6. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja z procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Program Triduum wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.

7. Z Sakramentu Pokuty będziemy mogli skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i środę w wyznaczonych godzinach.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj „Gość Niedzielny” z kolejną płytą Biblii Audio.

9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na dalsze prace związane z dostosowaniem budynku kościoła do obecnie obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. W najbliższym czasie zostaną wykonane następujące prace: przeniesienie licznika elektrycznego na zewnątrz budynku, instalacja głównego wyłącznika ppoż. oraz wykonanie awaryjnego oświetlenia kościoła. Wszystkim ofiarodawcom, również tym, którzy wspierają naszą parafię wpłatami na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Odsłony: 844

Czytania na każdy dzień...