Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 17.04.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 16 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

WIELKANOC

17 kwietnia 2022 r.

1. Dzień Zmartwychwstania Chrystusa to największe święto naszej wiary. Tak jak Apostołowie, my dzisiaj mamy być dla świata Świadkami Prawdy o Zmartwychwstaniu. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

2. W atmosferze dziękczynienia składanego Panu Bogu za największy cud Chrystusa pragnę z serca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu oraz Triduum Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim kapłanom za celebrowanie liturgii w tym okresie, także za posługę w konfesjonale. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Zespołowi SIGNUM z Panią Wiolettą, Panu organiście, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, członkom Żywego Różańca, Grupie Biblijnej, Paniom Katechetkom, Panu kościelnemu, oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, Grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi dobroć serca swoją łaską.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, na Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Biskup Ordynariusz Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

5. Zwykle, w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia, przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci Chrystusa Nauczyciela. Przychylając się do naszej prośby, Ks. Biskup Ordynariusz zgodził się na zmianę terminu uroczystości odpustowej, którą od tego roku będziemy przeżywać w drugą niedzielę września rozpoczynającą Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. W tym roku będzie to niedziela 11 września.

6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

Od Wielkiego Piątku trwamy na Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro zachęcamy do indywidualnej modlitwy, natomiast od wtorku zapraszamy o godz. 15.00 do świątyni by wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W atmosferze paschalnej radości pragnę Drogim Parafianom i Gościom przekazać świąteczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni nas w świętości. Miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstały przyniesie nam wszystkim pocieszenie i pokój.

Wszelkiej pomyślności i Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

Odsłony: 386

Czytania na każdy dzień...