Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 24.04.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 23 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna

24 kwietnia 2022 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za dar Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. W poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest patronalnym świętem naszego Biskupa Diecezjalnego - Księdza Bpa. Marka Solarczyka. Msza Św. w intencji Dostojnego Solenizanta będzie sprawowana jutro w katedrze radomskiej o godz. 18.00.

4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

5. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed nabożeństwem majowym). Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Zapraszamy do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego w ramach spotkań Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Polecamy też rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.

Odsłony: 628

Czytania na każdy dzień...