Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 1.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 30 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022

1. Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza: W III Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy w naszej diecezji przygotowanie przed 50. rocznicą rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. W kolejnych tygodniach będziemy rozważali poszczególne Śluby Jasnogórskie i podejmowali starania o odnowienie naszej wiary i zawierzenie naszej diecezji orędownictwu Matki Najświętszej. Finałem naszych starań będzie czuwanie przy Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w katedrze radomskiej, które rozpocznie się wieczorem 17 czerwca i zakończy się uroczystą Mszą Świętą, 18 czerwca o g. 10.00.

Obecny tydzień, przeżywany jako Tydzień Biblijny, niech będzie okazją do potwierdzenia naszej wierności Bogu i dążeniu do umocnienia Jego Królestwa poprzez osobistą lekturę i refleksję nad Bożym Słowem.

Przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa, aby nasza ufna modlitwa
i oddana troska o życie w pełni oddane Bogu przyniosło umocnienie naszej wiary i jedność wspólnoty Kościoła Radomskiego.

Wasz biskup Marek

2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o g. 17.30.

3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszenie w tym dniu polskiej Flagi, to sposób na krzewienie patriotyzmu i wypracowanie tradycji eksponowania w ważne dla Polski dni naszej Flagi narodowej.

4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu.

5. Nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe będą połączone z nabożeństwem majowym o 17.30, a pierwszosobotnie będzie sprawowane po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

6. Za tydzień, 8 maja, na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. Bardzo serdecznie prosimy o uwzględnienie tej okoliczności wybierając się w przyszłą niedzielę na Mszę św. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Św. w sobotę o godz. 9.00.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze polecamy artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kiedy powstało to nabożeństwo, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.

8. Dziś o g. 17.00 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 625

Czytania na każdy dzień...