Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 8.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 07 maj 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

8 maja 2022

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

3. 22 maja w Lyonie zostanie zaliczona w poczet błogosławionych Sługa Boża Paulina Jaricot, założycielka Żywego Różańca oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie Nowenna, która rozpocznie się w piątek 13 maja. Modlitwy nowenny będą odmawiane na zakończenie nabożeństwa majowego.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30, dzieci z naszej parafii będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św. Serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczęszczają na Mszę świętą o tej godzinie, by w przyszłą niedzielę wybrali inną porę.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe. Zachęcamy do nabycia „Gościa” i słuchania słowa Bożego.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 638

Czytania na każdy dzień...