Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 15.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 14 maj 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

15 maja 2022 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Prośmy Boga, by ten święty Patron stał się dla nas orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

3. W przyszłą niedzielę, 22 maja, w Lyonie zostanie zaliczona w poczet błogosławionych Sługa Boża Paulina Jaricot, założycielka Żywego Różańca oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przygotowaniem do tej uroczystości jest Nowenna, którą odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

4. W sobotę, 4 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce nie tylko członków Rodziny Różańcowej ale wszystkich czcicieli MB Jasnogórskiej. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii.

5. Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie.

6. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Odsłony: 450

Czytania na każdy dzień...