Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 29.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 28 maj 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie

29 maja 2022

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami, nieustannie uobecniając się w czasie każdej Mszy świętej. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać nasze życie.

2. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie Eucharystii będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

3. Od najbliższej środy, wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy św. wieczorowej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od g. 8.00.

5. W najbliższą sobotę, 4 czerwca, odbędzie się Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę o potwierdzenie wyjazdu w kancelarii lub w zakrystii. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 5.45.

6. W sobotę 4 czerwca, na terenie Seminarium Duchownego w Radomiu odbędzie się Seminaryjny Dzień Młodych. Do udziału w tym spotkaniu Organizatorzy zapraszają młodzież klas ósmych oraz szkół średnich, szczególnie ministrantów, członków wspólnot i grup młodzieżowych. W programie między innymi: warsztaty, modlitwa, wspólna Eucharystia, integracja i występ teatru seminaryjnego.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

8. Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

9. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Odsłony: 586

Czytania na każdy dzień...