Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 05.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 03 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Św.

5 czerwca 2022

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy w liturgii czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła.

7. Dziś o godz. 17.30 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 572

Czytania na każdy dzień...