Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.06.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Trójcy Świętej

12 czerwca 2022

1. Dziś w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

3. Zostały zakupione cztery nowe ołtarze na Boże Ciało, które wymagają złożenia. W związku z tym prosimy kilku mężczyzn we wtorek na godz. 10.00, by wykonać próbne złożenie ołtarza. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych oraz bierzmowanych, KŻR oraz jednej prywatnej osobie za ofiary na zakup ołtarzy.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wykonanie następujących prac: przeniesienie licznika elektrycznego na zewnątrz budynku, instalacja głównego wyłącznika ppoż. oraz wykonanie awaryjnego oświetlenia kościoła. Większość tych prac już została wykonana. Obecnie porządkowana jest instalacja elektryczna w kościele oraz montaż nowej tablicy rozdzielczej.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II.

6. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Odsłony: 559

Czytania na każdy dzień...