Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 16.6.2022 - Boże Ciało

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: środa, 15 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Ciało

16 czerwca 2022

1. Dziś wielbimy Boga za sakramentalną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii św. Pamiętajmy, że Chrystus chce być obecny w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.

Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w życiu naszych rodzin i naszej parafii.

2. Już teraz pragnę serdecznie podziękować za udział w świętej liturgii, za jej przygotowanie, za wspólny śpiew. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji. Wyrazy wdzięczności kieruję do członków Zespołu SIGNUM, Rodziny Różańcowej, ministrantów, osób niosących chorągwie i inne znaki religijne oraz dziewczynek sypiących kwiaty. Dziękuję wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

3. Przez całą oktawę, do następnego czwartku (23 czerwca) będziemy w sposób szczególny uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Codzienną Mszę Świętą wieczorną połączmy z nabożeństwem czerwcowym. Na zakończenie oktawy odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. Komunikat ks. Bp. Ordynariusza: W sobotę, 18 czerwca przypada 50. rocznica rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. Zapraszam serdecznie na wspólne dziękczynienie Bogu za dar wiary i obfite łaski, jakie otrzymujemy przez orędownictwo Matki Bożej. W piątek 17 czerwca o godz. 20.30, powitamy kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego przed Katedrą radomską i od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy całonocne czuwanie modlitewne. O północy zapraszam na Mszę Św. dziękczynną za dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej diecezji oraz wspólne prośby o nowe powołania do służby Bogu we wspólnocie Kościoła. Zwieńczeniem naszych uroczystości będzie sobotnia (18 czerwca) Msza Św. o godz. 10.00, podczas której odnowimy Śluby Jasnogórskie i zawierzymy Matce Bożej naszą diecezję.

Przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa, aby czas naszej modlitwy przyniósł umocnienie wiary w każdym z nas i zjednoczył wspólnotę diecezji radomskiej mocą Bożej łaski.

Wasz biskup Marek

Odsłony: 572

Czytania na każdy dzień...