Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 19.06.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 18 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Ndz. Zwykła

19 czerwca 2022

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich oraz dziękujemy za Boże miłosierdzie.

2. Z okazji przypadającego w czwartek Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy wszystkich ojców opiece św. Józefa.

3. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Na jej zakończenie zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych.

4. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca. Również w czwartek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5. Piątkowa uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy Świętego Jana Pawła II, jest Światowym dniem modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

Już dziś wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Niech Chrystus Nauczyciel wynagrodzi poświęcenie i zaangażowanie w dziele wychowywania młodego pokolenia Polaków.

7. W dniach od 25 do 30 czerwca odbędzie się XXXIII Piesza Pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości rodzin i całego narodu. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 25 czerwca o godz. 9.00 Mszą Świętą w radomskiej katedrze. Zapisy w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 8.00 przed katedrą.

8. Również w najbliższą sobotę, w 46. rocznicę radomskiego protestu robotniczego z czerwca 1976, przy Kamieniu – Pomniku Ludzi Skrzywdzonych, będzie sprawowana godz. 13.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka.

9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Odsłony: 612

Czytania na każdy dzień...