Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 3.07.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 01 lipiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła

3 lipca 2022

1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.

2. Dziś pierwsza niedziela lipca. O godz. 17.30 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.

5. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na sfinansowanie prac związanych z dostosowaniem budynku kościoła do obecnie obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. W ostatnim okresie zostały wykonane następujące prace: przeniesienie licznika elektrycznego na zewnątrz budynku, instalacja głównego wyłącznika ppoż., oznakowanie wyjść awaryjnych z kościoła oraz montaż nowej tablicy rozdzielczej. Wszystkim ofiarodawcom, również tym, którzy wspierają naszą parafię wpłatami na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Czytajmy prasę katolicką. W nowym numerze Gościa Niedzielnego poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

Odsłony: 327

Czytania na każdy dzień...