Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 10.07.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 08 lipiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła

10 lipca 2022

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.

2. W sobotę, 16 lipca, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia znaków przynależności do Chrystusa, którymi są szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed moim Ojcem.

3. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościć grupę młodzieży ze Wspólnot Neokatechumenalnych naszej diecezji, która pragnie pielgrzymować na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Portugalii w 2023 roku. Młodzież w czasie liturgii zapewni oprawę muzyczną oraz podzieli się swoim doświadczeniem wiary. Po Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary na zorganizowanie wspólnego wyjazdu młodzieży.

4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na sfinansowanie prac związanych z dostosowaniem budynku kościoła do obecnie obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. Za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi Starego Testamentu – dwie Księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Odsłony: 589

Czytania na każdy dzień...