Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 17.07.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 15 lipiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

17 lipca 2022

1. Gościmy dziś grupę młodzieży ze Wspólnot Neokatechumenalnych naszej diecezji, która pragnie pielgrzymować na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Portugalii w 2023 roku. Dziękujemy za ich świadectwo wiary oraz oprawę muzyczną liturgii. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć młodzież dobrowolnymi ofiarami na zorganizowanie wspólnego wyjazdu.

2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Ona pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów.

3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

4. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać między innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

Odsłony: 516

Czytania na każdy dzień...