Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 24.07.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 23 lipiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła

24 lipca 2022

1. Już po raz drugi, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek z tej okazji napisał, że dziadkowie "przypominają nam, że starość jest darem. Są oni ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary". Niech to będzie dzień naszej modlitewnej wdzięczności wszystkim dziadkom i seniorom.

2. Dziś również rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym chcemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących prosząc o Boże bł. na czas podróży. Ze św. Krzysztofem związana jest akcja MIVA Polska: św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek po każdej Mszy św.

3. Jutro, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła, pierwszego męczennika za wiarę z grona Dwunastu. Należał do grona najbliższych uczniów i obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa.

4. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to mimo trudności robić.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

Odsłony: 307

Czytania na każdy dzień...