Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 31.07.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 30 lipiec 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2022

1. Jutro rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest dla nas szczególnym miesiącem tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Z naszej diecezji pątnicy wyruszą 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. We wtorek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.

4. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na KUL.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym można przeczytać między innymi o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych groźnych substancji oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.

7. Pragnę poinformować, że Ksiądz Bp Ordynariusz Marek Solarczyk z dniem dzisiejszym zwolnił ks. Tomasza Nobisa ze stanowiska wikariusza naszej parafii i oddelegował do pracy w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Pragnę w imieniu całej naszej wspólnoty serdecznie podziękować ks. Tomaszowi za współpracę i w imieniu nas wszystkich życzę, by to nowe wyzwanie przyniosło w życiu ks. Tomasza jak najobfitsze owoce i pozwoliło wzrastać w łasce powołania kapłańskiego.

Ks. Tomasza zastąpi ks. dr Wojciech Prawda, wyświęcony na kapłana w 2013 roku, który w czerwcu tego roku obronił pracę doktorską na Wydziale Teologii Katolickiej Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ks. Wojciech rozpocznie posługę wikariusza w naszej parafii od 25 sierpnia.

Odsłony: 544

Czytania na każdy dzień...