Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 14.08.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 13 sierpień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022

 

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. 

2. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Miejmy świadomość, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

 

3. 18 sierpnia przypada 46. rocznica śmierci Księdza Romana Kotlarza, którego proces beatyfikacyjny prowadzi nasza Diecezja. W tym dniu, w całej Diecezji, będziemy modlić się o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza męczennika radomskiego czerwca 1976 roku.

 

4. W maryjnym sierpniu nie zapominajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

 

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, dzięki którym realizujemy inwestycje służące całej parafii. Dzisiejsze ofiary przeznaczymy na wymianę okien i malowanie pomieszczeń wikariatu. 

 

6. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz wiernego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

 

 

 

 

Odsłony: 566

Czytania na każdy dzień...