Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 21.08.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 20 sierpień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła

21. 08. 2022 r.

1. Jak już informowałem, od 25 sierpnia, czyli od najbliższego czwartku, nowym wikariuszem w naszej parafii będzie ks. dr Wojciech Prawda, absolwent Wydziału Teologii Katolickiej Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Już dziś posługę duszpasterską ks. Wojciecha obejmijmy naszą modlitwą.

2. We wtorek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

3. W piątek, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

4. Pragnę poinformować naszych parafian, że z końcem lipca tego roku posługę zakrystianina w naszym kościele zakończył - ze względu na stan zdrowia - p. Krzysztof Doliński. W imieniu całej wspólnoty pragnę serdecznie podziękować p. Krzysztofowi za jego oddanie i poświęcenie i życzyć wielu Bożych łask oraz szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił. W tej sytuacji istnieje konieczność przyjęcia nowej osoby, która podejmie się posługi w zakrystii. Jeśli są osoby chętne bardzo proszę o kontakt.

5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Odsłony: 619

Czytania na każdy dzień...